Cafe Podnebi
Údolní 5
602 00 Brno
tel.: 542 211 372
podnebi@podnebi.cz
www.podnebi.cz

Facebook

Novinky v Cafe Podnebi

Zítra 16.5. proběhne v naší kavárně sanitární den. Kavárna bude uzavřena do 15:30. Děkujeme za pochopení.

Od 1.3.2016 nastupuje nový kuchařský team a naši denní nabídku (od 11:30 do cca 16:00) rozšíříme i o masitá jídla. Takže s příchodem jara se vše obrátí k lepšímu a těšit se můžete na zdravé, sezónní, nápadité a neotřelé pokrmy od kuchařů Filipa a Marka. 

V současnosti nenabízíme denní nabídku, neboť jsme bez kuchaře. Zasytit se ale můžete vždy čerstvou polévkou bez dochucovadel, éček a konzervantů. Palačinky, toasty, panini, saláty nadále v nabídce.

Od dubna 2015 je naše kavárna zcela nekuřácká!!!

S novým rokem 2015 jsme pro Vás připravili následující novinku. Z naší nabídky po 6ti letech škrtáme Starobrno 11°. Máme tedy jeden kohout volný a na něm jsme se rozhodli točit Pivovar Frankies. Začínáme s pivem Frankiestein (EPA - English Pale Ale). Bližší popis najdete přímo na stránkách pivovaru www.frankies.cz.

Přecházíme z lahvového cideru na točený Kingswood. 

MÁME ITALSKÉHO KUCHAŘE. Vaří denní nabídku od cca 11 do cca 17 hod každý všední den. A vaří zdravě, chutně a výhradně z čerstvých surovin. Denní nabídku najdete v sekci Denní menu.

Další novinka v Cafe Podnebi - snídaně snídaňového typu. V nabídce máme míchaná vajíčka na cibulce, sázná vejce na slanině a jemné párky bez mouky s vysokým obsahem masa. Snídaně podáváme vždy s máslíčkem a čerstvým pečivem a zeleninou. Denně do 10:00 a v so+ne do 11:00.

Nově můžete ochutnat čerstvé palačinky, slané i sladké. Dále ve všední dny od 10:00 podáváme domácí polévku. Aktuální nabídku najdete na facebooku Cafe Podnebi.

Cafe Podnebi mění své podnebí. Od soboty 23. října 2010 jsme kavárnu rozšířili o nový prostor, jež slouží jako kuřácký salonek s kapacitou cca 30 míst. Místnost nabízí krásný výhled na celou letní zahrádku a park Špilberk. Prostor s barem je zcela nekuřácký. Věříme, že provedené změny oceníte. Přijďte se nadechnout čistého Podnebi.

Káva Illy, čaje Ronnefeld, pravá belgická čokoláda, točené pivo, kofola, snídaně, panini, zeleninové saláty...

 

Cafe Podnebi

Kavárna Cafe Podnebi vznikla v kouzelném prostředí zahrady v těsné blízkosti městského parku Špilberk na ulici Údolní 5. Z České je vzdálena pouhé 3 minuty chůze. Díky jejímu úžasnému okolí a příjemné atmosféře se rázem ocitnete mimo veškeré ruchy města. Vstup do kavárny je originálně vyřešen perforovanou bránou, která je tvořena secesním ornamentem a logem kavárny, jež se opětovně objevují v celém pojetí Cafe Podnebi.

Samotný prostor kavárny je navržen velmi stroze - jednoduché čtvercové stoly, židle Tonet a podsvětlený bar. Ten tvoří černý ornament, jež je hlavním zdobným prvkem celé kavárny. Architekt Pavlovský se zřejmě inspiroval brněnskými prvorepublikovými kavárnami. Cafe Podnebi je tím pravým místem pro posezení s přáteli nebo  malá pracovní setkání.

Za velmi příznivé ceny dostanete na výběr mezi různými variacemi kávy Illy, kvalitními čaji Ronnefeldt či pravou belgickou čokoládou. Potěší i točené pivo a kofola. Nabídku dotváří vždy čerstvě připravované panini a bohaté obědové saláty.

Standardem je prvotřídní servis, příjemná a vyškolená obsluha a značný akcent na kvalitu. V Cafe Podnebi je samozřejmostí i bezplatné Wi-Fi připojení.